Ana Sayfa Moda 5 Haziran 2018 660 Görüntüleme

Ünlüleri Etnıa Barcelona Ateşi Sardı

Peki ya ünlüler gözlük tercihini neye göre yapıyor? Kullandıkları marka neyi anlatıyor? Tek tek kendilerine sormak zor olacağından ve zaman alacağından tercih ettiği markaların araştırmasına koyulduk. Ve dünya starlarının favori gözlük markası olan Etnia Barcelona’yı inceleme altına aldık.

Farklı tasarımlarının yanı sıra doğadan aldığı renkleri harmanlayarak ürettiği, birbirinin asla aynısı olmayan modelleri ile dünyaca ünlü isimlerin kullandığı Etnia Barcelona; Gigi Hadid, Beyonce, Jay Z, Cara Delevingne, Brad Pitt, Naomi Watts, Rachel Mcadams gibi isimlerin vazgeçilmezi…

DİDEM’İ ETKİLEYEN EFSANEVİ HİKAYESİ…

Tüm dünyayı konuşup, Türkiye’den bahsetmemek olmaz. Çünkü markanın gözlüklerini en çok Türkler araştırıyor ve web sitesine en çok Türkiye üzerinden giriş yapılıyor. Araştırmalarımıza göre Türkiye’nin hayranlıkla takip ettiği manken ve fotomodel Didem Soydan dünya markasıyla ciddi bir bağ kurmuş durumda. ‘Benim için bir markanın anlatabileceğim özelliklerinin olması çok önemli. Markanın hikayesi yeterince büyüleyici. ‘ ifadeleriyle özetlediği markanın gözlüklerini gözünden düşürmüyor. Bu ifadeler instagram hesabında sıklıkla paylaştığı gönderilerle birleşince merak ettik, nedir bu Etnia Barcelona’nın hikayesi?

ETNIA BARCELONA’NIN HİKAYESİ VE YÜKSEK KALİTESİ

Etnia Barcelona, İspanya’da gözlük üretmeye başlayan ve kaliteli ürünleriyle dünyaya yayılan bir gözlük markası. Marka içinde gözlük tasarımları özenle ve titiz çalışmalarla yapılıyor. Şöyle ki Etnia Barcelona gözlük çerçevelerinde kullanılan asetatlar yüzde doksan pamuktan yani kotondan üretiliyor. Çerçevelerde kullanılan işlemeler el işçiliği ile yapılıyor. Bu çerçeveler başlangıçta sert gibi görünse de zamanla kullanıcının yüz şeklini alıyor, yüze oturuyor ve yüzdeki varlığını kullanıcıya unutturuyor. Markanın gözlük çerçevelerini en ince mineral camlar tamamlıyor. Bu camlar kesinlikle çizilmiyor, markanın bu yöndeki iddiası oldukça kuvvetli ki geçtiğimiz günlerde ilk dünya lansmanını Türkiye’de gerçekleştiren markanın sahibi katılımın yoğun olduğu etkinlikte, davetlilere; ‘camları çizebilene gözlük hediye’ söyleminde bulundu. Lansmandaki davetlilerin yoğun uğraşına rağmen camlar çizilmedi. Markanın bu söylemi iddiasını doğruladı. Camlar darbelere karşı maksimum dayanıklı. Kılıfsız bir şekilde taşındığında, çantaya atıldığında camlar çizilmiyor. Ayrıca zararlı ışınları yüzde yüz engelliyor. Bu özellikleriyle gözlükler göz sağlığına ve gözlüğün dayanıklılığına önem verenlerin tercihi oluyor.

İŞİN İÇİNDE SANAT VAR!

Markanın yeni koleksiyonunda sanat eli var. Yeni koleksiyonu için marka klasikleri yeniden keşfetti ve bu çalışmaları ünlü fotoğrafçılarla çalışarak resmetti. Alışılmışın dışında olan başarılı imaj fotoğraflarıyla şekillendirdi. Bu yeni koleksiyonun adı Be An Artist. Be An Artist sanat ve aykırılığın buluşması anlamına geliyor. Geçmişi geleceğe özgünce yorumlayarak aktaran marka dünyaca ünlü klasik tabloların üzerindeki renkleri birebir alıp tasarımlarına aktarıyor. Geçmişi yaşatmak için kolları sıvayan markanın koleksiyonunda yumuşak ve sıcak renkli mikro gözlükler bulunuyor. Merak etmeyin bu şahane retro tasarımlar Türkiye için yola çıktı.

Bir noktadan dünyanın dört bir yanına ulaşan markanın şık tasarımları Ant Optik distribütörlüğü aracılığıyla Türkiye’ye geliyor ve Türkiye’deki niş optik mağazalarına ulaştırılıyor.

Yorumlar