Ana Sayfa Aşk / İlişkiler 13 Aralık 2018 453 Görüntüleme

Muhafazakâr Giyim Sektörünün Kalbi Lifestyle Turkey ile İstanbul’da Atacak

Fuarın hedefi, muhafazakâr giyim sektöründe üretim yapan firmaların yurt dışı açılımlarını genişletmektir. Bunun için yapılan bu organizasyonda 30 dan fazla ülkeden uluslararası alıcıyı bir araya gelecek ve yaklaşık 1000 uluslararası, 5000 yurt içi ziyaretçi katılım sağlayacaktır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği desteğiyle düzenlenen Lifestyle Turkey 2019 Muhafazakâr Giyim Fuar’ı Türkiye ve Dünya’daki muhafazakâr moda anlayışına yön verecek. Bu fuarda muhafazakâr giyim sektöründe yer alan üretici markalar yaz koleksiyonlarını, sektör profesyonellerine sunacak ve böylece üç gün boyunca muhafazakâr giyim endüstrisine yön verecek tasarımları ve trendleri paylaşarak yeni iş birliklerine imza atacaklar. Federal Fuarcılık tarafından organize edilen bu fuarda muhafazakâr giyim sektörünün önde gelen firmaları, tasarımcıları ve profesyonel ziyaretçiler fuar içerisinde gerçekleşecek etkinliklere, toplantılara katılım sağlayacaktır.

Federal Fuarcılık Genel Müdürü Zeynep Kekeç şunları söyledi;

‘Küresel İslam Ekonomisi Zirvesi etkinlikleri kapsamında Torino kentinde yapılan dünyanın önde gelen İslami giyim sektörü temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda, Türkiye’nin yıllık 39,3 milyar dolarla Muhafazakâr giyim harcamalarında lider konumda olduğu açıklandı. Hem üretim hem de tüketimin merkezinde olan ülkemizi tüm dünyaya duyurmak amacıyla çıktığımız bu yolda, 2018 fuarımızda 91 üretici firmanın standlı katılımıyla gerçekleştirdiğimiz 2. Fuarımıza ilgi yoğundu. 30 ülkeden gelen alım heyetleriyle 716 uluslararası yaklaşık 4000 yurtiçi ziyaretçiyi fuarımızda ağırladık. Firmalarımız fuarda sezon koleksiyonlarını profesyonel alıcılarla buluştururken yeni iş birlikleri yapma olanakları da oluyor. Bunun yanı sıra b2b görüşmelerle katılımcı firmalarımıza verdiğimiz hizmet sayesinde ülkelerden gelen iş adamlarıyla da bizzat görüşüp iş birlikleri yapma fırsatı buluyorlar. İhracatı arttırmaya yönelik olan sektörün tek fuarını organize etmekten gurur duymakla birlikte her sene daha başarılı hale getirmeyi hedefliyoruz.

Yorumlar