Ana Sayfa Güzellik 24 Mayıs 2019 692 Görüntüleme

Mezuniyet makyajı nasıl yapılır?

Mezuniyet genellikle okullar kapanmadan önce yapılan bir organizasyondur. Kadınların en çok önem verdiği organizasyonlardan biri olan mezuniyet gecenizde hem havalı hem de şık görünmek için kıyafetler kadar saçlar, ayakkabılar kadar makyaj da oldukça önemlidir. Sıradan günlerin dışında dikkat çekici ve parlak bir makyaj yapmak istiyorsanız kuaföre para vermenize gerek yok. Evde pratik önerilerle hem kusursuz hem de parlak bir makyaj yapabilirsiniz. Nasıl mı? Yazımızda sıradan tüm makyajları unutturacak, inanılmaz gösterişli makyajın detayları ve püf noktalarını bulabilirsiniz.

Mezuniyet makyajının önemli bir püf noktası da kalıcı ve suya dayanıklı ürünler kullanmaktır. Bu nedenle makyajınızın akmaması için makyaj bazından yardım alabilirsiniz. Ardından suya dayanıklı bir fondöten uygulayabilirsiniz. Eğer cildinizde kızarıklık ya da sivilce problemi yoksa çok ince yapılı bir fondöten kullanmanızı öneririz. Çünkü kalın yapılı fondötenler yüzünüzde maske gibi duracaktır. Bu durum da fotoğraflarda hoş durmayacaktır.

Cilt makyajında dikkat etmeniz gereken bir nokta da fondötenin boyun bölgenizle aynı renkte olmasıdır. Aksi taktirde cilt tonunuzda tam bütünlük sağlayamazsınız. Göz altı probleminiz varsa yine cilt tonunuzla aynı renkte bir kapatıcı kullanabilirsiniz.

Bu özel gecede fotoğraflarda daha canlı görünmek için allık kullanabilirsiniz. Yüz şekillendirmek için de kontür işleminden faydalanabilirsiniz. Ufak bir uyarıda bulunursak, allık ve bronzerin iyice dağıldığından emin olmayı ihmal etmeyiniz. Buna ilaveten, allık ve bronzerı boyun bölgesine de uygulayarak renk eşitsizliklerini önlemek mümkün.

Göz kapaklarınız damarlı ise, kapatıcıyı bu bölgelere de sürmenizi öneririz. Ardından da kıyafetinizle uyumlu tonlarda far kullanabilirsiniz. Göz şekliniz eyeliner uygulamasına müsaitse zevke göre kuyruklu bir eyeliner tercih edebilirsiniz. Ardından da akma yapmayan, gece boyu kirpiklerinizde kalacak bir rimel uygulamayı da unutmayınız.

Eğer göz makyajınızı sade tutup dudaklarınızı öne çıkarmak istiyorsanız, koyu renkte rujlar tabii ki kullanabilirsiniz. Etkili ve kalıcı dudaklar için ilk başta kalem yardımıyla dudaklarınızı çerçeveleyin ardından da iç kısımlarını yavaşça doldurun. Ruj sürmekte zorlanıyorsanız, fırçaya malzeme alarak sürmek daha kolaylaşacaktır.

Diğer yandan mezuniyet gecesi dudaklarınıza uçuk tenli ruj sürmeniz daha hoş olacaktır. Bunun nedeni makyajın sade görünmesi ve mezuniyet gecesinde sık sık ruj tazelemenin biraz zor olmasından kaynaklıdır.

Yorumlar