Ana Sayfa Magazin 17 Mart 2021 410 Görüntüleme

Maria İle Mustafa dizisinde oynarken vefat eden Haldun Boysan adına, yapımcıdan anlamlı hareket

Televizyongazetesi.com/Detay – Ani ölümü herkesi sarsmıştı. Usta Oyuncu Haldun Boysan, henüz ekrana gelmeden önce atv’nin dizisi Maria İle Mustafa’da oynamaya başlamıştı. Sezon başlamadan önce çekimlerde yer alan oyuncu, 31 Ağustos günü vefat etmişti. Dizinin setinde de herkesi üzen bu gelişme sonrasında yapımcıdan Boysan adına güzel bir jest haberi geldi.

Çekimler için gittiği Kapadokya’da yaşadığı kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Haldun Boysan, Türk sinemasına uzun yıllar emek vermiş bir isimdi ve ölümü ile sevenleri kadar Maria İle Mustafa dizisinde birlikte oynadığı isimler ve çalışanlar da büyük üzüntü yaşamıştı.

Dizinin ilk 3 bölümünde oynamasına karşın oyuncunun ani vefatıyla senaryoda da değişikliğe gidilmişti. Dizinin yapımcı firması NTC Medya tarafından Haldun Boysan adına bir bağış yapıldığı öğrenildi.

62 yaşında kalp yetmezliğinden vefat eden Haldun Boysan adına bazı oyunculara bir bağış yapıldığı duyuruldu. Gazeteci Birsen Altuntaş, tv100’deki yazısında konuyla ilgili detayları paylaştı.

Geçtiğimiz hafta “Maria İle Mustafa” dizisinin yapım şirketi NTC Medya’nın Haldun Boysan’ın anısına bağış yaptığı ifade edilmekte. Yapım şirketinin patronu olan Mehmet Yiğit Alp’in, Oyuncu Sendikası’nın belirlediği oyunculara bağış yapıldığı ifade ediliyor yazıda.

Yardım iletilen sanatçılara ise bağış ile birlikte şu not da iletildi:

“Geçtiğimiz sene aramızdan ayrılan değerli oyuncu büyüğümüz Haldun Boysan’ın anısına Oyuncu Sendikası’nın belirlediği oyunculara NTC Medya ailesi olarak bağış yapılmıştır. Gerek oyunculuğu, gerekse insanlığı ile gönüllerimizde yer edinen Haldun Boysan’a bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileriz. Ruhu şad olsun.”

Özel içerikler youtube kanalımızda –> @televizyongazetesi.com

 

Yorumlar