Ana Sayfa Magazin 14 Haziran 2021 295 Görüntüleme

Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi sosyal medyada öne çıktı, reytingler ise düşük geliyor!

Bozdağ Film’in yeni dizisi ‘Bozkır Arslanı Celaleddin’, sürprizlerle dolu ve heyecan yüklü dördüncü bölümüyle yine büyük ilgi gördü ve sosyal medyada çok konuşuldu. Dizi #ZafereGidenYol etiketiyle sosyal medyanın en çok konuşulanları arasında yer aldı. Dizinin reytingleri ise düşük gelmeye devam ediyor. Büyük bir prodüksiyon ile hayata geçirilen dizinin dün akşam yayınlanan 4.bölümü tüm kişiler ve AB grubunda 9. sırada yer alırken, ABC1 grubunda ise 11. oldu. Reytinglerin önceki haftalara göre gerilemekte olduğu da gözleniyor.

Celaleddin’in dördüncü bölümünde, Sultan Aleaddin ve Türkan Hatun’un çatışmasına engel olan Celaleddin, devletteki ikiliği ortadan kaldırmak için hamleler yaptı. Türkan Hatun’un ordusunun karşısına çıkarak savaştan vazgeçmelerini isteyen Celaleddin, çatışmayı bitirmek için kardeşi Uzlag Şah’a meydan okudu. İkilinin teke tek dövüşünden Celaleddin galip çıktı. Bu sırada Celaleddin’in haber yolladığı Horasan erenlerinden Necmeddin Kübra gelerek duruma el koydu ve Türkan Hatun’u ikna edip tarafları barıştırdı. Türkan Hatun, ordusunu dağıttı ve saraya döndü.

Sultan Aleaddin, annesini muhabbetle karşıladı ancak Türkan Hatun sarayda düzenini yeniden kurmak için harekete geçerek kendine bağlı isimlere talimatlar verdi. Durumun ne kadar kırılgan olduğunu fark eden Celaleddin, Necmeddin Kübra ile görüştükten sonra Türkan Hatun’un ordu içindeki gücünü kırmak adına harekete geçti ve Türkan Hatun’la birlikte saf tutan komutanları etkisiz hale getirmeye karar verdi.

Celaleddin, isyancı komutanlardan Alihan’ın peşine düşerken, kardeşi Ak Şah ise Kutlu Bike’yi takip ederek Haşhaşişlerin lideri Behram’a ulaştı. Taht sevdasından vazgeçmeyen Uzlag Şah ise kimliğini gizleyen Behram’la buluştu ve Haşhaşilerin desteğini kabul etti.

Kutlu Bike’nin kardeşini yeniden ele geçiren ve bir Moğol olarak yetiştirmeye başlayan Cengiz Han ise oğlu Subutay’ı Gürgenç’e gönderek Celaleddin’e engel olmak istedi. Mihricihan, Türkan Hatun’un da olurunu alıp Kutlu Bike’yi ortadan kaldırmak için bir plan yaptı.

Celaleddin, Alihan’ı ele geçirip ülkeden sürmek isterken Subutay’ın saldırısına uğradı. Harzemşah askeri kılığındaki nökerlerle savaşan Celaleddin, saldırıyı püskürtmeyi başarsa da Ötkır ve Kılıç ağır yaralandı.

Kendisiyle omuz omuza savaşan Alihan’ı affeden Celaleddin, saraya dönerek Sultan Aleaddin’e bilgi verdi ve Türkan Hatun’u engellemek için yaptığı planı açıkladı. Diğer yanda Mihricihan saraya getirttiği zehirli yılanı Kutlu Bike’nin odasına saldı.

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Celaleddin karakteriyle Emre Kıvılcım’ın üstlendiği ‘Bozkır Arslanı Celaleddin’, atv ekranlarında cuma akşamlarına damgasını vurmaya devam edecek.

 

Özel içerikler youtube kanalımızda
 

 

Yorumlar