Ana Sayfa Magazin 17 Mart 2021 97 Görüntüleme

Bengisu’dan dikkat çeken proje! 12 ayda 12 şarkı ile geliyor! İlk şarkı Sezen Aksu’dan…

Türkiye’nin gurur duyduğu genç isimlerinden Şarkıcı Bengisu, müziği kadar, müzik için tek başına yaptığı işleriyle de hayranlık uyandırıyor!

Amerika’da aldığı müzik eğitiminin ardından, müzisyen kimliğine katkı sağlayacak farklı çalışmalar ve eğitimler almaya devam eden Bengisu, 2020 yılının Ekim ayından bu yana da Sony Müzik Türkiye etiketiyle her ay bir şarkı yayınlıyor.

12 ayda 12 şarkı yayınlamak hedefi ile yola çıkan genç şarkıcı, sözlerini yazdığı şarkıların, bestelerini yapıyor, evindeki stüdyosunda seslendiriyor, ardından şarkılarının klipleri sadece Boston’da yanında bulunan sevgilisinden yardım alarak çekiyor ve Türkiye’ye ulaştırıyor.

Toplumsal konularda da oldukça duyarlı adımlar atan genç sanatçı, geçen yıl ABD çapında meydana gelen George Floyd protestoları sırasında da günlerce evinden çıkamamış, zaman zaman Türkiye’de televizyon kanallarına oradaki durumu anlatan yayınlar yapmıştı.

10 Parmağında 10 marifet bulunan genç şarkıcının en büyük hayali, bir Türkçe şarkı ile dünya müzik piyasasına girmek ve türkülerimizi kendi lisanımızla dünyaya duyurmak. Bu sebeple Türkçe pop şarkıları ürettiği kadar, türküler ve klasikleşmiş pop şarkıları ile de özel çalışmalar yapıyor.

Bengisu’nun 12 aya 12 şarkı projesindeki üçüncü teklisi de önümüzdeki günlerde dinleyiciyle buluşacak. Genç şarkıcı, bu kez Sezen Aksu ve Onno Tunç imzası taşıyan, 1984 yılında Sezen Aksu tarafından dinleyici ile ilk kez buluşan Bu Gece adlı şarkının cover’ı ile 19 Mart’ta tüm dijital platformlarda yayında olacak.

Özel içerikler youtube kanalımızda –> @televizyongazetesi.com

 

Yorumlar