Ana Sayfa Yazılar 21 Aralık 2019 477 Görüntüleme

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu, TFF’yi Eleştirdi

Yapılan FFP düzenlemelerin ardından kulüp başkanların ne diyeceği de merak konusu olmuştur. Trabzonspor başkanı Ağaoğlu, “Biz Trabzonspor Kulübü olarak harfiyen bu lisans talimatındaki limit çerçevesinde kalarak kadro betexper yapılandırmamızı oluşturarak lisans talimatına da Türkiye Futbol Federasyonu’nun uygulamaya koymuş olduğu lisans talimatına da harfiyen uyduk. Hatta geçen hafta içerisinde tekrar analiz ettirdim Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileriyle de bunu tekrar değerlendirdik ve teyit aldık. Bizim 5-6 milyon liralık bir borçluluğumuzun olduğunu gördük orada. 5-6 milyon liralık borç olduğu ifade edildi. Zaten bizim hesaplamalarımız da o doğrultudaydı. Şimdi bir sezon içerisinde uygulamaya konulan bir kural sezon ortasında değiştirilemez” ifadelerini kullandı. Betpas her zaman ilk tercih edilen adres oldu.

Çok Sert Sözlerle Eleştirisini Sürdürdü

Başkanın kendi attıkları adımları da anlatarak, TFF’ni tutumunu ağır sözlerle eleştirmiş olması dikkatleri üzerine çekti. Ağaoğlu, “Sezon başında bir talimat yayınlıyorsunuz, bu talimatın kurallarını belirliyorsunuz. Uyulmadığı takdirde uygulanacak olan yaptırımları açıklıyorsunuz. Ama daha sezonun ortasına girmeden talimat yürürlüğe gireli 5 ay olmuşken bunu değiştiriyorsunuz. Dahası kuralı ihlal edenlerin lehine değiştiriyorsunuz. Bu yönetmeliğe ve hukuka aykırı bir uygulama. Zaten finansal açıdan çıkmazda olan kulüplerin önünü açarak FFP kurallarına aykırı olarak devam ettiğiniz takdirde ben size ekstra bir limit tanıyorum diye bir şey söz konusu burada. Burada sadece yüzde 10 limit artışı söz konusu değil. Yaklaşık yüzde 30’a varan bir limit artışı söz konusu” dedi. Bu sözler yankı buldu. Betpas fırsatları her gün büyüyor.

Gelecek Planlamaları Hakkında Da Konuştu

Değişen kuralların ardından kendi adımlarını anlattı. Ağaoğlu, “Trabzonspor açısından bakarsak benim 6 milyon olan harcamam bir anda 54 milyon liraya çıkıyor. Daha önceden hesaplanmış faiz oranı da çok ciddi şekilde aşağıya çekilerek daha henüz aralık ayı tamamlanmadan faiz oranları açıklanmadan ve bankalar birliği buna istinaden tefe-tüfeye bağlı olarak faiz oranları açıklanmadan faiz oranı ciddi şekilde aşağıya çekildiği zaman burada benim 54-55 milyon liralık bir limit borçluluğum daha oluşuyor. Yani bu kadar daha transfer yapabilirim” ifade etti.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

En İyi Streoid

En İyi Streoid