Ana Sayfa Tanıtım 6 Ekim 2019 537 Görüntüleme

Slimaninin Bonservisi Belli Oldu

Islam Slimani transferi gündemde olan futbolcular arasında yer alıyor. Leicester City takımında oynayan futbolcu için daha önce Trabzonspor’un da aralarında bulunduğu ülkemiz takımları tarafından da transferi gündemde olan futbolcular arasındaydı. Son olarak Sporting Lizbon Betpas adlı takımın istediği futbolcunun bonservis ücreti de nihayet ortaya çıktı. Gelen haberlere göre Islam Slimani için takımı 10 milyon Euro’luk bir bedel istiyor. Islam Slimani geçtiğimiz sezon da Fenerbahçe’de oynamıştı.

Beklentileri Karşılayamadı

Yıldız futbolcu Fenerbahçe tarafından Leicester City takımından kiralanmıştı. Ancak Fenerbahçe’de oynadığı dönemde takıma katkı yapmayan, beklenilen etkiyi gösteremeyen futbolcu ardından yeniden eski takımına geri dönmüştü. Şu anda Leicester City’de oynamakta olan Betpas yeni adres Slimani’ye daha önceki yıllarda oynamış olduğu eski takımından da teklif geldi. ^

Sporting Lizbon takımı Slimani için görüşmelere başlarken futbolcu için istenen bedel ise beklenilen ücretin de üstünde çıktı. Sporting Lizbon aslında Slimani’yi kiralamak için teklifte bulunmuştu. Ancak hali hazırda oynamakta olduğu Leicester City’nin bu teklife sıcak bakmadığı ve oyuncu için bonservis bedeli istediği öğrenildi.

Geri Adım Atıldı

Leicester City’nin yüksek bir bonservis ücreti istemesi üzerine Sporting Lizbon takımının oyuncunun transferi için geri adım attığı öğrenildi. Bonservis şartı nedeniyle Lizbon takımının şimdilik oyuncuyu almaktan vazgeçtiği de gelen iddialar arasında yer alıyor. Lizbon şu anda takımda oynayan futbolcu Bas Dost’u satmak için de uğraş veriyor.

Eğer Dost için istenilen 20 milyonluk bonservis ücreti gerçeğe dönüşürse Lizbon takımı yeniden Betpas güncel giriş Slimani için harekete geçebilir. Takımdan kendi isteğiyle ayrılmak isteyen Dost, satılması durumunda takımına Slimani transferini sağlayabilecek gibi görünüyor.

Slimani Sporting Lizbon takımında oynadığı üç sezon boyunca toplamda 57 gole imza attı. Ancak buna rağmen Slimani’nin aldığı yıllık beş milyonluk ücretinden de indirim isteneceği kaydediliyor.

Kötü Sezonlar Yaşıyor

Slimani, 2017 sezonunda Leicester City takımına transfer olmuştu. 30 milyonluk bir bedelle transferi gerçekleştirilen Slimani bir sezon kendi takımında ve bir sezon da Fenerbahçe’de oynadığı oyunlarda sadece iki gol atabildi.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Başkalarının düşünceleri

Başkalarının düşünceleri